Disciplína Pořadová příprava 2015

13.04.2015 11:18
Provedení disciplíny: dle Cvičebního řádu – pořadový výcvik
(PŘ V/2 čl. 3b: Před výkonným povelem „POZOR!“ a „VPRAVO HLEĎ!“ se oslovuje jednotka, např. družstvo, četo apod.)
Družstvo s velitelem připochoduje v pozoru na stanoviště plnění disciplíny v zástupu ze vzdálenosti asi 15 metrů. Hodnotí se posledních asi 10 metrů.
Velitel velí:
„ZASTAVIT STÁT!“
Velitel provede vlevo v bok, předstoupí před družstvo (stojí levým bokem ke družstvu dva kroky před prvním hasičem a velí:
„VLEVO V BOK!“   →   „VYROVNAT!“   →   „PŘÍMO HLEĎ!“→
→„DRUŽSTVO, VPRAVO HLEĎ!“
Velitel provede vpravo v bok a podává hlášení rozhodčímu disciplíny (zdraví pravou rukou):
„PANE (Í) ROZHODČÍ, VELITEL DRUŽSTVA SDH (…jméno SDH + jméno velitele…). DRUŽSTVO JE NASTOUPENO K PROVEDENÍ DISCIPLÍNY POŘADOVÁ PŘÍPRAVA.“
Rozhodčí odpoví: „Děkuji, proveďte disciplínu.“
Velitel odpoví:
„PROVEDU“ (pravou ruku připaží). Provede vlevo v bok a velí:
„PŘÍMO HLEĎ!“   →  „ROZCHOD!“
Dále velí: „DRUŽSTVO, ZA MNOU V ZÁSTUP NASTOUPIT!“ Po nastoupení družstva
velitel udělá čelem vzad a velí: „ ZÁKRYT!“ Členové družstva, kromě prvního, předpaží levou ruku.
Velitel dále velí: „PAŽE ZPĚT!“ Velitel předstoupí před družstvo, stojí levým bokem ke družstvu a velí v libovolném pořadí a počtu všechny základní obraty na místě (VLEVO V BOK, VPRAVO V BOK, ČELEM VZAD - žádný nesmí být vynechán) tak, aby po ukončení disciplíny bylo družstvo v řadu čelem k rozhodčím.
Po ukončení obratů velitel velí:
„VYROVNAT!“   →   „PŘÍMO HLEĎ!“   →   „DRUŽSTVO, VPRAVO HLEĎ!“
Velitel provede vpravo v bok a podává hlášení rozhodčímu disciplíny  (zdraví pravou rukou):
„PANE (Í) ROZHODČÍ, DRUŽSTVO PROVEDLO DISCIPLÍNU“ (druhé představování SDH a velitele se neprovádí)
Rozhodčí disciplíny odpoví: „Děkuji, velte pohov.“
Velitel odpoví: „PROVEDU“ (pravou ruku připaží). Provede vlevo v bok a velí:
„PŘÍMO HLEĎ!“   →   „POHOV!“
Hasiči včetně velitele ukročí levou nohou a ruce dají za záda tak, že pravá ruka drží hřbet prstů levé ruky.
Rozhodčí vyhodnotí disciplínu. Po vyhodnocení žádá velitele: „ Pane veliteli, můžete odejít.“ Velitel zaujme základní postoj (postaví se do pozoru) a odpoví:
„PROVEDU“ a velí: „DRUŽSTVO, POZOR!“   →   „ROZCHOD!“

HODNOCENÍ POŘADOVÉHO VÝCVIKU
Upravenost družstva  - není-li jednotně upraveno                                  5 trestných bodů
Špatný nebo vynechaný povel včetně hlášení – každý případ                5 trestných bodů
Špatně provedený obrat družstvem – každý případ                                1 trestný bod